Company logo light

Blog

Pielęgnacja świeżo wykonanego makijażu permanentnego

Właściwa pielęgnacja makijażu permanentnego, zwłaszcza w pierwszych dwóch tygodniach od wykonania zabiegu, ma kluczowe znaczenie dla jego trwałości i efektu estetycznego. W tym czasie w skórze zachodzą najintensywniejsze procesy, których nie wolno zakłócać niewłaściwą pielęgnacją. Jest to zabieg inwazyjny i skóra potrzebuje czasu, żeby się w pełni zregenerować. Powrót do stanu pełnej równowagi zajmuje około miesiąca, czasami dłużej.

Aby odbudować skórę bez ryzyka powikłań, konieczne jest stosowanie specjalnych środków nawilżających i pielęgnujących, ważne jest dopilnowanie higieny w miejscu pigmentacji. 

Najlepszym rozwiązaniem jest środek do pielęgnacji pozabiegowej DIAMOND PROTECT od Tinel znajdziesz go w naszym sklepie internetowym.

https://www.tinelshop.com/collections/inne/products/diamond-protect

Jest to produkt  pielęgnacyjny  po zabiegu mikropigmentacji do zastosowania w domu. Pielęgnuje okolicy poddany  zabiegowi. Działa antyseptycznie, antybakteryjnie i antywirusowo oraz  przyspiesza gojenie i nawilża.

Sklad: Aqua, Octenidine Dihydrochloride, Jojoba oil, Vitamin E.

Zastosowanie: 2-3 razy dziennie nakładać czystą bagietką.

Okres rekonwalescencji: etapy gojenia się skóry

Pierwsze 2-3 dni po zabiegu:

  • Pojawia się obrzęk, zaczerwienienie w miejscu pigmentacji.

Dzień 3-14 po zabiegu:

  • Osocze już się  nie wydziela, brwi są pokryte ochronną skórką. Kolor jest bardzo intensywny. Suchy naskórek  powoli łuszczy  się i odpada.

14-30 dni po pigmentacji:

  • Na początku kolor jest nasycony, potem stopniowo zanika a po kilku dniach uzyskuje pożądany odcień. Suchy naskórek znika, a skóra w pełni się regeneruje.

Gojenie Makijażu permanentnego jest procesem stricte indywidualnym i każda  osoba przechodzi to inaczej . Dla niektórych  skórki pojawiają się po kilku dniach, a po tygodniu znikają. Dla innych powrót do zdrowia potrwa znacznie dłużej. To wszystko zależy od wybranej techniki makijażu permanentnego, cech skóry, odpornośńci i stanu zdrowia.

Uwaga !!!

Nie zaleca się picia napojów alkoholowych co najmniej kilka dni po sesji makijażu permanentnego. I lepiej unikać alkoholu przez cały okres rekonwalescencji.

Zaleca się unikać ekspozycji słonecznych oraz solarium, pływania w basenie, odwiedzania sauny, poddawania się treningom. Skóra nie powinna być zdrapywana, powinna być chroniona środkami nawilżającymi Alantan, Bpantenol. Nie zaleca się poddawać inwazyjnym zabiegom kosmetycznym domowym lub w salonie urody lub spa.

Osoby skłonne do opryszczki profilaktycznie powinni zażywać Heviran kilka dni przed zabiegiem mikropigmentacji ust i kilka dni po. 

 Zaniedbanie tych zaleceń może mieć negatywne konsekwencje dla zaplanowanego efektu makijażu permanentnego.

Linergista/ka  powinien/na  wyjaśnić, że konieczne jest przestrzeganie wszystkich zasad opieki i pielęgnacji pozabiegowej. 

Po około 4 tygodniach od zabiegu zaleca się wykonanie dopigmentowania.