Company logo light

Blog

Makijaż permanentny nowego pokolenia

Czym jest makijaż permanentny?

Potrzeba atrakcyjności towarzyszyła ludziom zawsze. Zarówno kobiety jak i mężczyźni od wieków wkładali wiele wysiłku w przyozdabianie ciała.

W dzisiejszych czasach kanony piękna z są zupełnie inne, dziś dbamy o siebie bardziej niż kiedyś. Mamy dostęp do szerokiej oferty salonów kosmetycznych, ośrodków medycyny estetycznej, SPA, fitness itp. Współczesny człowiek próbuje zatrzymać czas i przy pomocy różnych środków i zabiegów spowolnić proces starzenia. Również nasz codzienny wygląd ma większe znaczenie. Perfekcyjna fryzura, makijaż i strój – to obiekt pożądania wielu z nas. Jest wiele dróg dążenia do perfekcyjnego wyglądu. Jedną z nich jest makijaż permanentny.

W obecnych czasach makijaż permanentny jest popularny nie tylko wśród kobiet. Interesują się nim również mężczyźni.

Makijaż permanentny jest formą tatuażu, jednak w odróżnieniu od tatuażu barwnik jest wprowadzany w płytkie warstwy naskórka .Dzięki temu podkreślamy w sposób naturalny kontury, za pomocą makijażu skorygujemy kształt ust – delikatnie powiększymy je, wyrównamy brak symetrii, wzmocnimy czerwień warg kolorem zbliżonym do naturalnego lub bardziej ekstrawaganckim. Również podkreślimy kontur oczu. Kreseczki na powiekach u nasady rzęs są prawie niewidoczne, ale sprawiają, że oczy nabierają wyrazistości. Korekty wymagają też często brwi - niesymetryczne, opadające, zbyt cienkie, przerzedzone.

Makijaż permanentny jest świetnym rozwiązaniem również dla osób, które rano cierpią na brak czasu. Ratunek dla osób pozbawionych brwi czy rzęs po chemioterapii oraz cierpiących na alopecję jak również dla wszystkich, którzy nie lubią lub nie mogą się malować z powodu uczuleń. Makijaż permanentny jest idealny dla osób uprawiających sporty wodne.

Dobrze wykonany makijaż permanentny nadaje twarzy zadbany i uporządkowany wygląd każdego dnia, potrafi odmłodzić i dodać wyrazistości konturom twarzy.